4. juni neste år spiller den legendariske 70-tallsgruppa Slade på Glassheim i Jevnaker.
Billetter til konserten blir lagt ut snart, opplyser Yngve Larsson fra arrangøren i en pressemelding.
Men bare to fra originalbesetningen er igjen i dagens utgave av bandet. Det er gitaristen Dave Hill og trommeslageren Don Powell. Nye i «rollene» som de tidligere medlemmene Noddy Holder og Jimmy Lea finner vi i dagens besetning Mal McNulty og John Berry.
Noddy Holder og Jimmy Lea skrev alle de vesentlige låtene til Slade på 70- og til dels 80-tallet. De slo igjennom for alvor med låten Coz I Luv You i 1971, og var kanskje det aller mest fremtredende glamrockbandet på 70-tallet.
De var på sitt beste når de utnyttet sine røtter, elementer av enkel allsangpreget pubmusikk, skriver Larsson i pressemeldingen.
Da Slade var på toppen av sin karriere, var de det mestselgende bandet i England. De mest kjente sangene i ettertid er trolig Merry Xmas Everybody, Far far Away og My Oh My som alle fortsatt spilles hyppig på radio.
Fra 1971 til 1974 kom Slade med 12 topp-5-hits, og seks av disse toppet listene. Totalt hadde Slade 17 topp-20-hits mellom 1971 og 1976. Ingen andre band i England hadde så mye suksess på hitlistene. De solgte også mer singler enn noen andre band på 1970-tallet. Nesten hver gang Slade kom med en ny hit, danket de ut sine listerivaler, som Sweet, T.Rex, Suzi Quatro, Gary Glitter og David Bowie.
Legg inn ditt bilde
her
MMS: oabilde til 2005 (kr. 1,-)
E-post: post@oa.no
Legg inn bilder til fotokonkurransen: Dagens
OAbilde
Legg inn nyfødtbilder
her
Alle bildene kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Legg inn brudepar
Husk navn på brudepar.
Bildet kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
| I dag | I morgen | |||
| Gran | -8.6° | -4.4° | ||
| Lena | -9.8° | -5.1° | ||
| Fagernes | -8.3° | -2.8° | ||
| Gjøvik | -6.2° | -5.0° | ||
| Dokka | -7.4° | -4.1° | ||
| Beitostølen | -7.6° | -2.4° | ||
Alle som gir oss svar
innen 20. februar blir med i trekningen av et universalgavekort på 5000
kroner.
Vi trekker også ut 20 bidragsytere som hver får tilsendt en Oppland
Arbeiderblad dagtursekk.
Oppland Arbeiderblad er hele tida opptatt av å skape et godt redaksjonelt
produkt. Mange av våre lesere har sterke meninger om avisa om hva som
fungerer godt og hva vi med fordel kan forandre.
Herved er du
utfordret til å gi oss klar tilbakemelding.
Kommentarer kan komme på trykk i Oppland Arbeiderblad.