Ragasco styrker posisjonen sin.
Ragasco er i ferd med å erverve det svenske selskapet Composite Scandinavia. Ragasco er verdens største produsent av LPG-beholdere i kompositt, noe det svenske selskapet også produserer.
Ifølge en pressemelding fra konsernesjef Erik Espeseth benytter det svevnske selskapet en annen teknologi enn Ragasco. Selskapet har 20 ansatte.
Gjennom oppkjøpet styrker Ragasco sin posisjon som markedsleder ytterligere. Ragascos omsetning i 2009 var 451 millioner norske kroner, og selskapet hadde et driftsresultat på 81 millioner norske kroner, opplyser Espeseth.
Composite Scandinavia AB hadde i 2009 en omsetning 75,8 millioner svenske kroner. Driftsresultat var 1,2 millioner svenske kroner. Det forventes en høyere omsetning og bedre resultat for 2010.
Ragasco vil betale omlag 28 millioner svenske kroner for selskapet. I tillegg vil det bli betalt ytterligere 8 millioner svenske kroner om et samarbeide med lisensoverføring til Vietnam lykkes.s
Legg inn ditt bilde
her
MMS: oabilde til 2005 (kr. 1,-)
E-post: post@oa.no
Legg inn bilder til fotokonkurransen: Dagens
OAbilde
Legg inn nyfødtbilder
her
Alle bildene kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Legg inn brudepar
Husk navn på brudepar.
Bildet kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Alle som gir oss svar
innen 20. februar blir med i trekningen av et universalgavekort på 5000
kroner.
Vi trekker også ut 20 bidragsytere som hver får tilsendt en Oppland
Arbeiderblad dagtursekk.
Oppland Arbeiderblad er hele tida opptatt av å skape et godt redaksjonelt
produkt. Mange av våre lesere har sterke meninger om avisa om hva som
fungerer godt og hva vi med fordel kan forandre.
Herved er du
utfordret til å gi oss klar tilbakemelding.
Kommentarer kan komme på trykk i Oppland Arbeiderblad.