Rundt 500 mennesker og sprengfullt telt sørget for en knallåpning av den 17. rakfiskfestivalen
Arrangørene kunne ikke fått en bedre åpning på årets rakfiskfestival. De rutinerte artistene Jørn Hoel og Steinar Albrigtsen sørget for topp stemning fra første riff med låten «Sweet dream». Deretter fulgte slagerne som perler på en snor.
- Jo da, vi har smakt rakfisk. Jeg har faktisk et veldig godt forhold til rakfisk. Jeg har vært mange år på Beitostølen, og da var det fast takst å stoppe hos Noraker for å få med seg et spann, sa Jørn Hoel til Oppland Arbeiderblad like før duoen gikk på scenen.
Stemningen i smaksteltet på skiferplassen var på topp under hele konserten, og folk sang med på de kjente låtene for full hals. Dette var tydelig en konsert som den litt mer voksne garde satte pris på.
Heidi Arnesen, som leder festivalen, forteller at det nå nesten er utsolgt for billetter til fredagens konsert i storteltet med DDE. Det er kun litt over 100 billetter igjen av 2600. Det vil derfor ikke bli solgt billetter ved inngangen. Er det noen som ønsker billetter, så skal det være mulig å skaffe via salget i Fagernes på formiddagen.
Alt skal nå være på plass. Så får vi bare håpe at også denne festivalen går på skinner. Vi har i alle fall fått en god start, sier arrangørene.
Legg inn ditt bilde
her
MMS: oabilde til 2005 (kr. 1,-)
E-post: post@oa.no
Legg inn bilder til fotokonkurransen: Dagens
OAbilde
Legg inn nyfødtbilder
her
Alle bildene kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Legg inn brudepar
Husk navn på brudepar.
Bildet kommer på trykk i Oppland Arbeiderblad
Alle som gir oss svar
innen 20. februar blir med i trekningen av et universalgavekort på 5000
kroner.
Vi trekker også ut 20 bidragsytere som hver får tilsendt en Oppland
Arbeiderblad dagtursekk.
Oppland Arbeiderblad er hele tida opptatt av å skape et godt redaksjonelt
produkt. Mange av våre lesere har sterke meninger om avisa om hva som
fungerer godt og hva vi med fordel kan forandre.
Herved er du
utfordret til å gi oss klar tilbakemelding.
Kommentarer kan komme på trykk i Oppland Arbeiderblad.