...
PÅ PLASS: Harald og Per Harald Øyhus fra Gjøvik er på plass i Lillestrøm på MC-Messen 2011. Foto: Ingvar Skattebu

Entusiastene på plass

Like sikkert som at våren kommer, er Harald og Per Harald Øyhus fra Gjøvik på plass på MC-Messen 2011.

Ingvar Skattebu
Ingvar Skattebu Profil E-post
Publisert 12.03.2011 kl 04:00 Oppdatert 12.03.2011 kl 11:26

Tips en venn på e-post:


Messen åpnet fredag klokka 12. Da hadde de to blad Øyhus for lengst installert seg på forhandlersonene til Kawasaki og Triumph, klar til å ta imot de mange tusen MC-vennene som stikker innom i løpet av tre messedager.

- Vi møter masse kjente her, og har det sosialt som bare det fra morgen til kveld, sier Per Harald Øyhus, som driver motorsykkelforretningen GMS på Gjøvik.

- Lørdag stenger vi butikken. Da kommer de andre ansatte også hit, slik at vi er fem stykker på stand her, sier Øyhus.

GMS fylte 25 år i fjor. Øyhus husker tider da GMS hadde egen stand på messen.

- Slik er det ikke lenger, men vi er med og jobber på stand for de merker vi selger.

Harald Øyhus har lang fartstid i bransjen. Han registrerer at MC-publikummet er blitt mer voksent, og bransjen endrer seg. Intereessen rundt motorsykler har vært større før. Selve MC-messen på Lillestrøm når ikke opp mot tidligere høyder. En av grunnene er at Harley Davidson ikke deltar, det mestselgende merket i Norge på tunge sykler.

Men for dem som har MC i blodet, er denne messen fortsatt det største Norge kan by på. Her finner du nesten av alt av modeller som er i salg i Norge, i tillegg til alt fra utstyrsbutikker til veteranklubber. Pål Anders Ullevålsæter, Kai Børre Andersen og Ailo Gaup er hyret inn for å gi folk innblikk i hva du kan gjøre med en motorsykkel.

MC2011 stenges søndag ettermiddag.

Mest lest nå

...

Dette kunne gått ille

nyheter En utenlandsk trailer mistet flere betongelementer på E16 mandag morgen. Les mer

...

Hund til sjenanse

Politirunden Politiet mottok mandag melding om en hund som til stadighet er løs. Les mer

...

Tre GHK-spillere forsvinner

sport Lise Agnethe Prytz Moe, Maria Hansen og Lise Glosimot Kjelsberg forlater Gjøvik Håndballklubb. Les mer

...

Er lykkelige som fosterforeldre

Lisa og Carl Erik åpnet hjemmet sitt for Rose Mari

nyheter Lisa Åmot og Carl Erik Haavi har ikke angret på at de ble fosterforeldre. Årlig trenger 70 barn og unge fosterhjem i Oppland. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 61189300
SMS: oatips 2005
MMS: oatips 2005
tips@oa.no

KONTAKT OSS

Telefon: 61189300
Sommerroveien 1, 2816 Gjøvik
E-post: Redaksjonen
E-post: Annonseavd.
E-post: Abonnement
E-post: Nettavis

LOKALKONTOR

Hadeland: 97721406
Valdres: 95185704
Land: 61118900

REDAKSJONEN

Sjefredaktør: Jens Olai Jenssen
Adm. direktør: Øivind Ludvigsen
Redaktører: Tonje Sagstuen
Arne Næss
Frode Klevrud
Anne Marit Sletten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.