...

Concours d´Elegance

1961 Alfa Romeo Giuletta Sprint Speciale

Nylig arrangerte Klubb Alfa Romeo Norge og Norsk Ducati-forening «Desmodromene Italiensk Dag 2009» på Vålerbanen.

Publisert 25.08.2009 kl 03:00 Oppdatert 31.08.2009 kl 13:27

Tips en venn på e-post:


Bilder: Concours d´Elegance

...

1961 Alfa Romeo Giuletta Sprint Speciale

Eier: Jan Tore Backe, Kolbu
  • Lengde: 412 cm
  • Bredde: 160 cm.
  • Egenvekt: 850 kg
  • Motor: 4 sylindere i rekke
  • Volum: 1290 ccm
  • Effekt: 100 HK v/6500 omdr.
  • Kompression: 9,7:1
  • Antall gir: 5
  • Toppfart: 193 km/t

Blant alle entusiastkjøretøyene som var møtt fram, var det kolbuingen Jan Tore Backe og hans 1961 Alfa Romeo Giuletta Sprint Speciale som ble midtpunktet.

Juryen valgte bilen til Concours d´Elegance. En utnevnelse som eieren forsiktig forklarer som treffets beste bil.

Jan Tore forteller at det i perioden 1957 til 1961 ble produsert 1366 eksemplarer av Giuletta Sprint Speciale. Et uhyre elegant, håndlaget karosseri fra Bertone og svært imponerende prestasjoner gjorde sitt til at Giuletta Sprint Speciale ble en drømmebil for mange på 1950-tallet.

Sprint Speciale ble betegnet som et rullende kunstverk som ikke lignet noe annet på denne tiden.

Eneste i Norge

Da Jan Tore fikk overta denne bilen, hadde en annen Alfa Romeo-entusiast, Berge Bergersen fra Kongsberg, samlet det meste av det som manglet av deler. Det meste av rustsveisingen var også ferdig. Tidligere eier berømmes for å ha vært til god hjelp gjennom hele restaureringen.

Gustav Haugen sørget for at den siste rusten ble fjernet, mens Ola Bekk, en god kamerat i det «italienske bilmiljøet» på Toten, hjalp til med overhaling av motor. Lars Bekk berømmes også for å ha vært til god hjelp.

Karosserideler er håpløst å få tak i til disse bilene. Delene er håndlaget og hver del er stemplet med karosserinummer, forklarer eieren.

Men mekaniske deler finnes. Det som manglet til bilen, klarte Jan Tore å skaffe fra firmaet AlfaStop i England. Man antar at det eksisterer om lag 150 slike biler i hele verden. Noen av dem dukker faktisk opp på nettsidene til australske og sørafrikanske Alfa Romeo-klubber. I Norge finnes det antakelig bare én. Etter en omfattende restaurering er Jan Tore Backes opprinnelig svenske eksemplar stadig å se på vegene i vårt distrikt.

Moderne ytelser

For å spare vekt er panser og bakluke laget i aluminium. Med to doble 40 mm Weber-forgassere yter twincam-motoren på 1290 ccm hele 100 hester og toppfarten på den 850 kilo tunge (lette) bilen ligger på bortimot 200 km/t. Dette er ytelser Alfa Romeo-entusiasten betegner som temmelig friskt på denne tiden.

Da Giuletta Sprint Speciale ble erstattet av Giula Sprint Speciale i 1962, var den smekre karosseriformen beholdt, men motorens volum var øket til 1600 ccm. Om lag 1400 biler ble laget av denne utgaven, fram til produksjonen opphørte i 1965.

Kraftige bremser

Instrumenteringen viser at vi har med en sportsbil å gjøre. Stort Nardi-ratt, sentralt plassert turteller, oljetrykksmåler, oljetemperaturmåler og ampermeter hører selvsagt med i en italiensk sportsbil.

Mens mange av konkurrentene satset på skivebremser på denne tiden, valgte Alfa Romeo en løsning med svære, ventilerte aluminiumstromler med stålinnlegg. Forhjulene er utstyrt med tre bremsepumper og bremseband med en bredde på om lag to tommer!

Radialdekk i dimensjon 155 x 15 var standard. Michelin X og Pirelli Cinturatio var dekk som gjerne ble brukt på disse bilene.

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

Ekstrem duell

klipp En TT Corevette med 1.500 hk. versus en TT Viper med 1.200 hk. Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/81/4370341/

TIPS OSS

Telefon: 61189300
SMS: oatips 2005
MMS: oatips 2005
tips@oa.no

KONTAKT OSS

Telefon: 61189300
Sommerroveien 1, 2816 Gjøvik
E-post: Redaksjonen
E-post: Annonseavd.
E-post: Abonnement
E-post: Nettavis

LOKALKONTOR

Hadeland: 97721406
Valdres: 95185704
Land: 61118900

REDAKSJONEN

Sjefredaktør: Jens Olai Jenssen
Adm. direktør: Øivind Ludvigsen
Redaktører: Tonje Sagstuen
Arne Næss
Frode Klevrud
Anne Marit Sletten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.