Honcho/Indie
Honcho klarte aldri å nå opp til storheten til Gluecifer mens de var i live, og det ser sannelig ikke ut som de greier det med Biff Malibu & co. ute av dansen heller.
Honcho er et tøft rockeband med klare stonertendenser, men der Gluecifer (stort sett) klarte å levere varene både live og på plate, er og blir Honcho et livat liveband. På plate blir det litt for tafatt og slapt, selv med den steintøffe Hamargitaristen Halvor Berg fra gamle Opel med på laget.
På det Don Dons-produserte Battle of Wits går det nærmest år og dag før bandet kvikner til og leverer ei låt av godt, bredbeint merke. Rites of Passage er vel albumets beste spor, hvor bandet endelig står fram som et tungt og massivt rockeband. Mye riff og seige toner som vanlig fra Honcho, som siden starten med Evil Woman i 2000 burde ha snappet opp litt av hvert i stedet går albumet på hvilepuls mer eller mindre fra start til mål.
Synd, men vi får trøste oss med at når det livejobbing er det få som jobber like intenst som vokalist Trond «Dronn» Skog og resten av Honcho.
Dette kan du gjøre som medlem i mjosby.no:
I mjosby.no finner du soner om foto, musikk sport, mat, politikk, fiske, håndarbeid, hobbyer og mye mer.
Det skjer i innlandet | ||
Savner du ditt kor, korps, band eller teater m.m.? Send oss en mail med link: post@oa.no
Fagertun Barne- og Ungdomsteater
Galleri Svae Gjøvik Kunstgalleri
Gjøvik og Toten Slektshistorielag