– Jubelår for CC Gjøvik

Ble Årets Kjøpesenter 2006

– Dette er først og fremst en anerkjennelse og honnør til alle som jobber på CC Gjøvik, sier senterleder Ketil Nordheim etter at senteret sent torsdag ble kåret til Årets Kjøpesenter 2006.

Publisert 26.10.2007 kl 12:05 Oppdatert 26.10.2007 kl 12:05

Tips en venn på e-post:

...
...

Ketil Nordheim vet ikke helt hvordan han skal ordlegge seg på spørsmålet om hva prisen vil bety for CC Gjøvik.

– Det har ikke helt gått opp for oss hvor mye dette egentlig betyr, men det er en voldsom vitamininnsprøyting for alle som jobber på CC, sier han.

Alles ære

Senterlederen er snar til å understreke at prisen i første rekke er en anerkjennelse til alle som driver butikk og jobber på CC Gjøvik.

– I tillegg er det av stor betydning for senteret. Vi blir kjent i hele Skandinavia så å si over natta, sier Nordheim.

Han understreker at tittelen vil bli lagt merke til i bransjekretser, noe som er av stor betydning når det gjelder sener etableringer på senteret.

– Dette vil bety at mange av de store kjedene, også de som ikke er etablert i Norge i dag, vil være interessert i å etablere seg på CC Gjøvik. Vi blir attraktive, understreker senterlederen.

14. gang

Prisen for Årets Kjøpesenter deles ut av Nordic Council of Shopping Centers, og ble i år delt ut for 14. gang. Formålet med prisen er å motivere senterledere og senterutviklere til kontinuerlig forbedring av norske kjøpesentre.

CC Gjøvik var nominert sammen med Amfi Finnsnes og Oslo City, som vant prisen i 2002, og CC trakk altså det lengste strået i konkurranse med 380 kjøpesentre over hele landet.

– Det er fryktelig mange som har bidratt til at vi får denne prisen, men det er også en anerkjennelse til eierne. Vi er et av få store kjøpesentre i landet som ikke er tilsluttet noen kjede, påpeker Nordheim.

Han mener prisen også er et bevis på at det er mulig å drive et godt, regionalt kjøpesenter.

– Det får vi bevis på at vi gjør hele tiden. Det er utrolig mange kunder, både lokalt og fra regionene, som gir uttrykk for at de trives hos oss, sier Nordheim.

Skal markeres

Senterlederen lover at prisen skal feires internt på kjøpesenteret.

– Vi har ikke rukket å planlegge noen feiring foreløpig, men om ikke før skal det i hvert fall markeres skikkelig under senterets julebord 17. november, lover Nordheim.

Han ser heller ikke bort fra at kundene vil få merke at CC Gjøvik har blitt Årets Kjøpesenter 2006.

– Men hvordan vi eventuelt skal gjøre det, har vi ikke hatt tid til å se på foreløpig, sier han.

CC Gjøvik var også nominert til prisen for årets senterkampanje for Skal dit, men her var det Strømmen Storsenter som stakk av med prisen for sin kampanje Shoppingbyen.

– Men i tillegg til å bli årets kjøpesenter har vi tidligere i år fått prisen som årets markedsfører av Gjøvik salgs- og reklameforening, så dette blir et jubelår for senteret, sier Ketil Nordheim.

Mest lest nå

...

Oppdaget døde dyr

nyheter En person er siktet for brudd på dyrevelferdsloven etter at Mattilsynet oppdaget døde dyr på vedkommendes eiendom. Les mer

...

Vang vant

Valdres Nå må TV2 ta en tur til Valdres. Les mer

...

Lastebil i grøfta

Gjøvik og Toten En lastebil havnet i grøfta ved Landheimskrysset tirsdag. Les mer

...

Texas-ferd til fjells

nyheter Det var så vidt bilen hang sammen, da politiet fikk stanset den ville lastebilferden fra Skien til Bagn. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 61189300
SMS: oatips 2005
MMS: oatips 2005
tips@oa.no

KONTAKT OSS

Telefon: 61189300
Sommerroveien 1, 2816 Gjøvik
E-post: Redaksjonen
E-post: Annonseavd.
E-post: Abonnement
E-post: Nettavis

LOKALKONTOR

Hadeland: 97721406
Valdres: 95185704
Land: 61118900

REDAKSJONEN

Sjefredaktør: Jens Olai Jenssen
Adm. direktør: Øivind Ludvigsen
Redaktører: Tonje Sagstuen
Arne Næss
Frode Klevrud
Anne Marit Sletten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.