...
Arjen Robben. Foto: Digitalsport

Robben skjøt Bayern til topps

Berlin (ANB-NTB-AFP): Bayern München var ille ute mot nestjumbo Freiburg, men to mål av Arjen Robben sendte storklubben til topps på tabellen.

Publisert 13.03.2010 kl 21:14 Oppdatert 13.03.2010 kl 21:17

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Freiburg ledet etter scoring av Cedrick Makialdi i første omgang, men et snaut kvarter før slutt viste Robben fram venstrefoten da han skrudde et frispark rundt muren og i mål til 1-1.

Sju minutter senere fikk nederlenderen sjansen fra straffemerket etter at Thomas Müller ble felt. Dermed var tre poeng i havn, og Bayern er tilbake på tabelltopp. Schalke overnattet på førsteplassen etter sin 2-1-seier over Stuttgart fredag. Trener Louis van Gaal skrøt av Robben, som også avgjorde da Bayern sikret avansement i mesterligaen tirsdag.

– Han scorer mål og skaper mål. Det er utrolig hva han presterer denne sesongen, og jeg er glad for at vi har ham i klubben, sa treneren om sin landsmann.

Bayern er to poeng foran Schalke og seks foran Leverkusen, som spiller mot Hamburg søndag.

12 min. for Nordtveit

Jumbolaget Hertha Berlin ble sendt et steg nærmere nedrykk da det ble tap i bunnkampen mot Nürnberg lørdag. Etter kampen var det stygge scener da om lag 100 sinte Hertha-fans stormet banen og prøvde å ta seg inn i garderoben.

Hertha er helt sist i tysk Bundesliga med bare 16 poeng etter 26 kamper. Nürnberg vant 2-1 på bortebane og er bare poenget bak nedrykksstreken.

Håvard Nordtveit fikk spille de siste 12 minuttene for Nürnberg. Da han kom inn sto det 1-1, etter at Albert Bunjaku utlignet for Nürnberg etter en times spill. Theofanis Gekas hadde gitt vertene ledelsen med sitt tredje mål for sesongen.

På tampen ble det hard kamp om poengene. Ingen av lagene ville ta til takke med bare ett. Grekeren Angelos Kharisteas avgjorde med 2-1-målet på overtid. Så startet bråket.

Krever tiltak

– Det er en liten gruppe voldelige tilskuere som står bak. Vi må straffe dem hardt, sa Hertha-trener Friedhelm Funkel.

– Jeg håper noen har mot til å gjøre en slutt på slike scener før vi får det første dødsfallet, sa Nürnberg-trener Dieter Hecking.

Edin Dzeko nettet to ganger da Wolfsburg knuste Borussia Mönchengladbach 4-0 på utebane. Wolfsburg kjemper om en plass i europacupen neste sesong.

Mainz er også med i den kampen etter 1-0-seier hjemme mot Köln. Vertene ble redusert til ti mann da Aristide Bance ble sendt i dusjen etter en stygg takling etter bare 26 minutter, men innbytter Andre Schurrle avgjorde likevel i Mainz' favør etter hvilen. (ANB-NTB)

lørdag

20

mars

Freiburg - Mainz 05 1 - 0

Bundesliga 2009-2010 - lørdag 20. mars kl 15:30, Badenova-Stadion

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Raufoss på mobilen!

Send: OAF til 2005




TIPS OSS

Telefon: 61189300
SMS: oatips 2005
MMS: oatips 2005
tips@oa.no

KONTAKT OSS

Telefon: 61189300
Sommerroveien 1, 2816 Gjøvik
E-post: Redaksjonen
E-post: Annonseavd.
E-post: Abonnement
E-post: Nettavis

LOKALKONTOR

Hadeland: 97721406
Valdres: 95185704
Land: 61118900

REDAKSJONEN

Sjefredaktør: Jens Olai Jenssen
Adm. direktør: Øivind Ludvigsen
Redaktører: Tonje Sagstuen
Arne Næss
Frode Klevrud
Anne Marit Sletten

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.